Свет није савршен. У већини случајева не можете одмах да пребаците сваки пројекат са којим дођете у контакт на Гит. Некад сте заглављени на пројекту који користи неки други VCS, а волели бисте да је то Гит. Први део овог поглавља ћемо посветити учењу начина на које можете да користите Гит као клијент када је пројекат на којем радите хостован на другом систему.
У једном тренутку ћете можда пожелети да конвертујете свој постојећи пројекат у Гит. Други део овог поглавља покрива начин миграције пројекта на Гит из неколико одређених система, као и метода која ће функционисати ако не постоје већ готови алати за увоз.
Програм Гит је програмерима толико угодан за коришћење да су многи људи открили како да га користе на својој радној станици, чак и ако остатак тима користи потпуно другачији VCS. Постоји много оваквих адаптера који се називају „мостови”. Овде ћемо покрити неке на које ћете највероватније наићи.
Ако имате постојећу базу кода у неком другом VCS али сте одлучили да почнете користити програм Гит, морате да мигрирате пројекат на један или други начин. Овај одељак представља неке увознике за уобичајене системе, па онда приказује како можете да израдите свој сопствени. Научићете како да увезете податке из неколико других већих SCM који се професионално користе, зато што њих користи већина корисника који желе да начине промену и због тога што је једноставно доћи до високо квалитетних алата за њих.
Требало би да сада можете комотно да користите Гит као клијент других система за контролу верзије, или да увезете скоро сваки постојећи репозиторијум у Гит а да не изгубите податке. У следећем поглављу ћемо погледати неке сировине од којих је Гит изграђен како бисте могли да баратате сваким бајтом, ако дође до потребе за тим.